GP Premium - en to sv_SE translation catalogue (798 entries)

en: % Comments
sv_SE: % kommentarer

[ctx: %1$s is post type label. %2$s is taxonomy label.]
en: %1$s %2$s Archive
sv_SE: %1$s %2$s arkiv

en: %d item | %d items
sv_SE[0]: %d artikel
sv_SE[1]: %d artiklar

[ctx: %s is a singular post type name]
en: %s Archive
sv_SE: %s arkiv

[ctx: %s is a singular post type name]
en: %s Archives
sv_SE: %s arkiv

en: + More
sv_SE: + Mer

en: 0 Widgets
sv_SE: 0 widgetar

en: 1 Comment
sv_SE: 1 kommentar

en: 1 Widget
sv_SE: 1 widget

en: 100% Width
sv_SE: 100&nbsp;% bredd

en: 2 Widgets
sv_SE: 2 widgetar

en: 3 Widgets
sv_SE: 3 widgetar

en: 4 Widgets
sv_SE: 4 widgetar

en: 403 Forbidden. Your server is not able to communicate with generatepress.com in order to activate your license key.
sv_SE: 403 Förbjudet. Din server kan inte kommunicera med generatepress.com för att aktivera din licensnyckel.

en: 404 Template
sv_SE: 404-mall

en: 5 Widgets
sv_SE: 5 widgetar

en: <code>%copy%</code> to include the copyright symbol.
sv_SE: <code>%copy%</code> för att inkludera upphovsrättssymbolen.

en: <code>%current_year%</code> to update year automatically.
sv_SE: <code>%current_year%</code> för att uppdatera år automatiskt.

[ctx: A size unit for CSS markup]
en: Degree
sv_SE: Grad

[ctx: A size unit for CSS markup]
en: Percentage
sv_SE: Procentsats

en: Above Content Area
sv_SE: Ovan innehållsområdet

en: Above Header
sv_SE: Över sidhuvud

en: Above Title
sv_SE: Över rubrik

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate GenerateBlocks
sv_SE: Aktivera GenerateBlocks

en: Activating plugins
sv_SE: Aktiverar tillägg

en: Active Elements
sv_SE: Aktiva element

en: Add Exclusion Rule
sv_SE: Lägg till exkluderingsregel

en: Add Location Rule
sv_SE: Lägg till platsregel

en: Add Media
sv_SE: Lägg till media

en: Add New Element
sv_SE: Lägg till nytt element

en: Add New Header
sv_SE: Lägg till nytt sidhuvud

en: Add New Hook
sv_SE: Lägg till ny åtgärds-hook

en: Add New Layout
sv_SE: Lägg till ny layout

en: Add Section
sv_SE: Lägg till sektion

en: Add User Rule
sv_SE: Lägg till användarregel

en: Add a background image to this Container to make it dynamic.
sv_SE: Lägg till en bakgrundsbild i denna behållare för att göra den dynamisk.

en: Add a fully-featured secondary navigation to your site.
sv_SE: Lägg till en fullt utrustad sekundär navigering på din webbplats.

en: Add colors, typography, and layout options to your WooCommerce store.
sv_SE: Lägg till färger, typografi och layoutalternativ i din WooCommerce-butik.

en: Additional Cleanup
sv_SE: Ytterligare upprensning

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: After content
sv_SE: Efter innehåll

en: After content container
sv_SE: Efter innehållsbehållare

en: After post title
sv_SE: Efter inläggsrubrik

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: All
sv_SE: Alla

en: All Archives
sv_SE: Alla arkiv

en: All Elements
sv_SE: Alla element

en: All Singular
sv_SE: Alla singular

en: All Users
sv_SE: Alla användare

en: All block types
sv_SE: Alla blocktyper

en: All posts
sv_SE: Alla inlägg

en: All types
sv_SE: Alla typer

en: Alt Button Background
sv_SE: Alt-knappen bakgrund

en: Alt Button Background Hover
sv_SE: Alt-knappen bakgrund vid hovring

en: Alt Button Text
sv_SE: Alt-knappen text

en: Alt Button Text Hover
sv_SE: Alt-knappen text vid hovring

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: An error occurred, please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod. Försök igen.

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply to
sv_SE: Tillämpa på

en: Archive Content Title
sv_SE: Arkivinnehållets rubrik

en: Archive Content Title (H2)
sv_SE: Arkivinnehållets rubrik (H2)

en: Archive Content Title Hover
sv_SE: Arkivinnehållets rubrik vid hovring

en: Archive Navigation
sv_SE: Arkivnavigering

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Attachment
sv_SE: Fixering

en: Author Archives
sv_SE: Författararkiv

en: Author archives
sv_SE: Författararkiv

en: Author avatar
sv_SE: Profilbild för författare

en: Author description
sv_SE: Författarbeskrivning

en: Author meta
sv_SE: Meta för författare

en: Automatic
sv_SE: Automatiskt

en: Back to Top Button
sv_SE: ”Tillbaka till toppen”-knapp

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background Color Overlay
sv_SE: Bakgrundens färgöverlägg

en: Background Current
sv_SE: Bakrund för nuvarande

en: Background Hover
sv_SE: Bakgrundshovring

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background Images
sv_SE: Bakgrundsbilder

en: Background Overlay
sv_SE: Bakgrundsöverlägg

en: Background Position
sv_SE: Bakgrundsposition

en: Backgrounds
sv_SE: Bakgrunder

en: Backing up options
sv_SE: Säkerhetskopierar alternativ

en: Before content
sv_SE: Före innehåll

en: Before content container
sv_SE: Före innehållsbehållare

en: Before post title
sv_SE: Före inläggsrubrik

en: Begin Import
sv_SE: Starta import

en: Below Header
sv_SE: Under sidhuvud

en: Below Title
sv_SE: Under rubrik

en: Blocks
sv_SE: Block

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Body
sv_SE: Huvuddel

en: Both Sidebars
sv_SE: Båda sidopanelerna

en: Both Sidebars on Left
sv_SE: Båda sidopanelerna till vänster

en: Both Sidebars on Right
sv_SE: Båda sidopanelerna till höger

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Bottom Padding
sv_SE: Padding botten

en: Bottom margin
sv_SE: Bottenmarginal

en: Box Type
sv_SE: Typ av ruta

en: Branding Type
sv_SE: Varumärkestyp

en: Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt

en: Built by
sv_SE: Byggd med

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button Background
sv_SE: Knappbakgrund

en: Button Background Hover
sv_SE: Knappbakgrund vid hovring

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: Button Text Hover
sv_SE: Knapptext vid hovring

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Cart Background Color
sv_SE: Varukorgens bakgrundsfärg

en: Cart Text Color
sv_SE: Varukorgens textfärg

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change the spacing for various elements using pixels.
sv_SE: Ändra avståndet för olika element med hjälp av pixlar.

en: Check for posts with the same term as the current post.
sv_SE: Kolla efter inlägg med samma term som det nuvarande inlägget.

en: Check out your new site and start making it yours!
sv_SE: Kolla in din nya webbplats och börja göra den till din egen!

en: Checking demo content
sv_SE: Kontrollerar demoinnehåll

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Choose Color
sv_SE: Välj färg

en: Choose Current Color
sv_SE: Välj nuvarande färg

en: Choose Element Type
sv_SE: Välj typ av element

en: Choose Hover Color
sv_SE: Välj hovringsfärg

en: Choose Initial Color
sv_SE: Välj initial färg

en: Choose when this element should display.
sv_SE: Välj när detta element ska visas.

en: Choose when this element should not display.
sv_SE: Välj när detta element inte ska visas.

en: Choose your dynamic content type.
sv_SE: Välj din dynamiska innehållstyp.

en: Choose your dynamic image type.
sv_SE: Välj din dynamiska bildtyp.

en: Choose your hook
sv_SE: Välj din åtgärds-hook

en: Choose...
sv_SE: Välj…

en: Choose…
sv_SE: Välj …

en: Cleaning up
sv_SE: Rensar upp

en: Click and drag to sort
sv_SE: Klicka och dra för att sortera

en: Click to edit
sv_SE: Klicka för att redigera

en: Click to edit content
sv_SE: Klicka för att redigera innehåll

en: Click to edit settings
sv_SE: Klicka för att redigera inställningar

en: Click to remove
sv_SE: Klicka för att ta bort

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close Button
sv_SE: ”Stäng”-knapp

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Column Gap
sv_SE: Utrymme mellan kolumner

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments area
sv_SE: Kommentarområde

en: Comments number
sv_SE: Antal kommentarer

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Confirm Import
sv_SE: Bekräfta import

en: Contain
sv_SE: Inneslut

en: Container
sv_SE: Behållare

en: Container Width
sv_SE: Behållarbredd

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content (no sidebars)
sv_SE: Innehåll (inga sidopaneler)

en: Content / Sidebar
sv_SE: Innehåll/sidopanel

en: Content / Sidebar / Sidebar
sv_SE: Innehåll/sidopanel/sidopanel

en: Content Area
sv_SE: Innehållsområde

en: Content Padding
sv_SE: Padding för innehåll

en: Content Separator
sv_SE: Innehållsavgränsare

en: Content Template
sv_SE: Innehållsmall

en: Content Title
sv_SE: Innehållsrubrik

en: Content Width
sv_SE: Innehållsbredd

en: Content font size
sv_SE: Textstorlek på innehållet

en: Content restored.
sv_SE: Innehåll återställt.

en: Content type
sv_SE: Innehållstyp

en: Continue Shopping
sv_SE: Fortsätt handla

en: Copyright
sv_SE: Upphovsrätt

en: Core
sv_SE: Kärna

en: Cover
sv_SE: Omslag

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Current post
sv_SE: Nuvarande inlägg

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Classes
sv_SE: Anpassade klasser

en: Custom Hook
sv_SE: Anpassad åtgärds-hook

en: Custom Hook Name
sv_SE: Anpassat namn för åtgärds-hook

en: Custom ID
sv_SE: Anpassat ID

en: Custom Image
sv_SE: Anpassad bild

en: Custom field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom field name
sv_SE: Anpassat fältnamn

en: Custom hook name
sv_SE: Välj namn för åtgärds-hook

en: Custom more link
sv_SE: Anpassad länk för ”Mer”

en: Custom post meta. Replace "name" with the name of your custom field.
sv_SE: Anpassad inläggmeta. Ersätt ”namn” med namnet på ditt anpassade fält.

en: Date Archives
sv_SE: Datumarkiv

en: Date type
sv_SE: Datumtyp

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Deactivating imported plugins
sv_SE: Inaktiverar importerade tillägg

en: Debug Mode Enabled
sv_SE: Felsökningsläge aktiverat

en: Default
sv_SE: Standard

en: Desktop
sv_SE: Stationär dator

en: Desktop only
sv_SE: Endast stationär dator

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable Elements
sv_SE: Inaktivera element

en: Disable Featured Image
sv_SE: Inaktivera utvald bild

en: Disable Site Footer
sv_SE: Inaktivera webbplatsens sidfot

en: Disable Site Header
sv_SE: Inaktivera webbplatsens sidhuvud

en: Disable featured image
sv_SE: Inaktivera utvald bild

en: Disable primary post meta
sv_SE: Inaktivera primär metadata för inlägg

en: Disable title
sv_SE: Inaktivera rubrik

en: Display Rules
sv_SE: Visa regler

en: Display add to cart button
sv_SE: Visa knapp ”Lägg i varukorg”

en: Display add to cart panel on scroll
sv_SE: Visa panelen ”Lägg till i varukorg” vid skrollning

en: Display breadcrumbs
sv_SE: Visa synliga sökvägar

en: Display cart in menu
sv_SE: Visa varukorg i meny

en: Display cart panel on add to cart
sv_SE: Visa varukorgspanel på ”Lägg till i varukorg”

en: Display comment count
sv_SE: Visa antal kommentarer

en: Display featured images
sv_SE: Visa utvalda bilder

en: Display mini cart sub-menu
sv_SE: Visa minivarukorgens undermeny

en: Display padding around images
sv_SE: Visa padding runt bilder

en: Display page title
sv_SE: Visa sidrubrik

en: Display post author
sv_SE: Visa inläggsförfattare

en: Display post categories
sv_SE: Visa inläggskategorier

en: Display post date
sv_SE: Visa inläggsdatum

en: Display post navigation
sv_SE: Visa inläggsnavigering

en: Display post tags
sv_SE: Visa inläggsetiketter

en: Display posts in columns
sv_SE: Visa inlägg i kolumner

en: Display posts in masonry grid
sv_SE: Visa inlägg i mosaikrutnät

en: Display price
sv_SE: Visa pris

en: Display product image
sv_SE: Visa produktbild

en: Display product meta data
sv_SE: Visa produktens metadata

en: Display product results count
sv_SE: Visa antal produktresultat

en: Display product sorting
sv_SE: Visa produktsortering

en: Display product tabs
sv_SE: Visa produktflikar

en: Display product title
sv_SE: Visa produktrubrik

en: Display quantity buttons
sv_SE: Visa knappar för antal

en: Display rating
sv_SE: Visa betyg

en: Display read more as button
sv_SE: Visa ”Läs mer” som knapp

en: Display related products
sv_SE: Visa relaterade produkter

en: Display sale flash
sv_SE: Visa rea-erbjudande

en: Display secondary image on hover
sv_SE: Visa sekundär bild vid hovring

en: Display short description
sv_SE: Visa kort beskrivning

en: Display this element for specific user roles.
sv_SE: Visa detta element för specifika användarroller.

en: Display upsell products
sv_SE: Visa merförsäljningsprodukter

en: Displays a dynamic image from your chosen source.
sv_SE: Visar en dynamisk bild från din valda källa.

en: Displays dynamic content based on your chosen source.
sv_SE: Visar dynamiskt innehåll baserat på din valda källa.

en: Distraction-free mode
sv_SE: Distraktionsfritt läge

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Downloading content
sv_SE: Laddar ner innehåll

en: Dropdown Direction
sv_SE: Rikting rullgardinsmeny

en: Dynamic Background Image
sv_SE: Dynamisk bakgrundsbild

en: Dynamic CSS Print Method
sv_SE: Dynamisk CSS-utskriftsmetod

en: Dynamic Content
sv_SE: Dynamiskt innehåll

en: Dynamic Image
sv_SE: Dynamisk bild

en: Dynamic Link
sv_SE: Dynamisk länk

en: Dynamic content
sv_SE: Dynamiskt innehåll

en: Dynamic image
sv_SE: Dynamisk bild

en: Dynamic image placeholder
sv_SE: Platshållare för dynamisk bild

en: Dynamic link type
sv_SE: Dynamisk länktyp

en: Dynamic options
sv_SE: Dynamiska alternativ

en: Dynamic text type
sv_SE: Dynamisk texttyp

en: Edit Element
sv_SE: Redigera element

en: Edit Header
sv_SE: Redigera sidhuvud

en: Edit Hook
sv_SE: Redigera åtgärds-hook

en: Edit Layout
sv_SE: Redigera layout

en: Edit Section
sv_SE: Redigera sektion

en: Editor width
sv_SE: Redigeringsbredd

en: Element Classes
sv_SE: Element-klasser

en: Element published.
sv_SE: Element publicerat.

en: Element reverted to draft.
sv_SE: Element återgått till utkast.

en: Element scheduled.
sv_SE: Element schemalagt.

en: Element type
sv_SE: Elementtyp

en: Element updated.
sv_SE: Element uppdaterat.

en: Elementor Tools
sv_SE: Elementor-verktyg

en: Elements
sv_SE: Element

en: Elements (%s)
sv_SE: Element (%s)

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enter valid license key for automatic updates.
sv_SE: Ange giltig licensnyckel för automatiska uppdateringar.

en: Enter your license key to activate updates.
sv_SE: Ange din licensnyckel för att aktivera uppdateringar.

en: Entire Site
sv_SE: Hela webbplatsen

en: Error Message Background
sv_SE: Bakgrund för ”Felmeddelande”

en: Error Message Text
sv_SE: Text för ”Felmeddelande”

en: Error: Content already detected in default editor.
sv_SE: Fel: Innehåll redan upptäckt i standardredigeraren.

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Excerpt length
sv_SE: Utdragslängd

en: Excerpt word count
sv_SE: Antal ord i utdrag

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Exclusions
sv_SE: Exkluderingar

en: Execute PHP
sv_SE: Utför PHP

en: Execute Shortcodes
sv_SE: Utför kortkoder

en: Existing Site Import Detected
sv_SE: Befintlig webbplatsimport upptäckt

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export your customizer settings.
sv_SE: Exportera dina inställningar för anpassaren.

en: External File
sv_SE: Extern fil

en: Fade
sv_SE: Tona

en: Fallback Image
sv_SE: Reservbild

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Featured Images
sv_SE: Utvalda bilder

en: Featured image
sv_SE: Utvald bild

en: First post
sv_SE: Första inlägg

en: Fixed
sv_SE: Fixerad

en: Float Left
sv_SE: Flytande vänster

en: Float Right
sv_SE: Flytande höger

en: Font family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Font size
sv_SE: Typsnittsstorlek

en: Font weight
sv_SE: Typsnittsvikt

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer Area
sv_SE: Sidfotsområde

en: Footer Bar
sv_SE: Sidfotslist

en: Footer Padding
sv_SE: Padding för sidfot

en: Footer Widget Area
sv_SE: Widgetområde i sidfot

en: Footer Widget Area Padding
sv_SE: Padding för widget-område i sidfot

en: Footer Widgets
sv_SE: Sidfotswidgetar

en: Form Background
sv_SE: Formulärbakgrund

en: Form Border
sv_SE: Formulärets ram

en: Form Text
sv_SE: Formulärtext

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: Front Page
sv_SE: Startsida

en: Full Content
sv_SE: Hela inlägg

en: Full Screen
sv_SE: Fullskärm

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Full Width (no padding)
sv_SE: Full bredd (ingen padding)

en: GP Premium requires GeneratePress to be your active theme.
sv_SE: GP Premium kräver att GeneratePress är ditt aktiva tema.

en: Gathering information
sv_SE: Samlar information

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: GeneratePress Site Library
sv_SE: GeneratePress webbplatsbibliotek

en: GeneratePress has an update available.
sv_SE: GeneratePress har en uppdatering tillgänglig.

en: Generating your dynamic CSS in an external file offers significant performance advantages.
sv_SE: Att generera din dynamiska CSS i en extern fil erbjuder betydande prestandafördelar.

en: Get Started
sv_SE: Komma igång

en: Global Colors
sv_SE: Globala färger

en: Global setting
sv_SE: Global inställning

en: Go Back
sv_SE: Gå tillbaka

en: HTML is allowed.
sv_SE: HTML är tillåtet.

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header Background
sv_SE: Bakgrund för sidhuvud

en: Header Padding
sv_SE: Padding för sidhuvud

en: Headers
sv_SE: Sidhuvuden

en: Heading 1 (H1)
sv_SE: Rubrik 1 (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
sv_SE: Rubrik 1 (H1) färg

en: Heading 2 (H2)
sv_SE: Rubrik 2 (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
sv_SE: Rubrik 2 (H2) färg

en: Heading 3 (H3)
sv_SE: Rubrik 3 (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
sv_SE: Rubrik 3 (H3) färg

en: Heading 4 (H4)
sv_SE: Rubrik 4 (H4)

en: Heading 4 (H4) Color
sv_SE: Rubrik 4 (H4) färg

en: Heading 5 (H5)
sv_SE: Rubrik 5 (H5)

en: Heading 5 (H5) Color
sv_SE: Rubrik 5 (H5) färg

en: Heading 6 (H6)
sv_SE: Rubrik 6 (H6)

en: Headings
sv_SE: Rubriker

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Hello World
sv_SE: Hej världen

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hide when scrolling down
sv_SE: Dölj när man skrollar ner

en: Hook
sv_SE: Åtgärds-hook

en: Hook name
sv_SE: Namn på åtgärds-hook

en: Hooks
sv_SE: Åtgärds-hook

en: Horizontal Alignment
sv_SE: Horisontell justering

en: I understand
sv_SE: Jag förstår

en: Ignore Languages
sv_SE: Ignorera språk

en: Image Alignment
sv_SE: Bildjustering

en: Image height
sv_SE: Bildhöjd

en: Image size
sv_SE: Bildstorlek

en: Image width
sv_SE: Bildbredd

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import / Export
sv_SE: Import/export

en: Import Complete
sv_SE: Import slutförd

en: Import Demo Content
sv_SE: Importera demoinnehåll

en: Import Theme Options
sv_SE: Importera temaalternativ

en: Import your customizer settings.
sv_SE: Importera dina inställningar för anpassaren.

en: Import/Export
sv_SE: Importera/exportera

en: Importing content
sv_SE: Importerar innehåll

en: Importing options
sv_SE: Importerar inställningar

en: Importing site options
sv_SE: Importerar webbplatsalternativ

en: Importing theme options
sv_SE: Importerar temaalternativ

en: Importing widgets
sv_SE: Importerar widgetar

en: In same term
sv_SE: I samma term

en: Info Message Background
sv_SE: Bakgrund för ”Informationsmeddelande”

en: Info Message Text
sv_SE: Text för ”Informationsmeddelande”

en: Inherit
sv_SE: Ärv

en: Inherit from parent
sv_SE: Ärv från överordnad

en: Initiate smooth scroll on anchor links using the <code>smooth-scroll</code> class.
sv_SE: Initiera mjuk rullning på ankarlänkar med hjälp av klassen <code>smooth-scroll</code>.

en: Inline Embedding
sv_SE: Inlineinbäddning

en: Inner Container
sv_SE: Inre behållare

en: Inner Navigation Width
sv_SE: Inre navigeringsbredd

en: Insert into Section
sv_SE: Infoga i sektion

en: Inside
sv_SE: Insida

en: Install GenerateBlocks
sv_SE: Installera GenerateBlocks

en: Install now.
sv_SE: Installera nu.

en: Installing %s
sv_SE: Installerar %s

en: Installing plugins
sv_SE: Installerar tillägg

en: Internal Notes
sv_SE: Interna anteckningar

en: Internal notes can be helpful to remember why this element was added.
sv_SE: Interna anteckningar kan vara till hjälp för att komma ihåg varför detta element har lagts till.

en: Invalid license.
sv_SE: Ogiltig licens.

en: It is highly recommended that you remove the last site you imported before importing a new one.
sv_SE: Det rekommenderas starkt att du tar bort den senaste webbplatsen du importerade innan du importerar en ny.

en: Item added to cart.
sv_SE: Artikel tillagd till varukorg.

en: Javascript must be enabled to use Generate Sections
sv_SE: Javascript måste vara aktiverat för att kunna använda Generate-sektioner

en: Large
sv_SE: Stor

en: Layouts
sv_SE: Layouter

en: Learn more here
sv_SE: Lär dig mer här

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left Sidebar
sv_SE: Vänster sidopanel

en: Left Sidebar Width
sv_SE: Bredd vänster sidopanel

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: License activated.
sv_SE: Licens aktiverad.

en: License deactivated.
sv_SE: Licens inaktiverad.

en: License key activated.
sv_SE: Licensnyckel aktiverad.

en: License key deactivated.
sv_SE: Licensnyckel inaktiverad.

en: Line height
sv_SE: Radhöjd

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Link Color Hover
sv_SE: Länkfärg vid hovring

en: Link Hover
sv_SE: Länkhovring

en: Link to
sv_SE: Länk till

en: Link values
sv_SE: Länkvärden

en: List of terms
sv_SE: Lista över termer

en: Load more label
sv_SE: ”Ladda mer”-etikett

en: Loading label
sv_SE: Etikett för ”Laddar”

en: Loading...
sv_SE: Läser in…

en: Local
sv_SE: Lokal

en: Location
sv_SE: Plats

en: Logged In
sv_SE: Inloggad

en: Logged Out
sv_SE: Utloggad

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Make first post featured
sv_SE: Gör första inlägget utvalt

en: Make image rounded
sv_SE: Gör bild rundad

en: Manual
sv_SE: Manuellt

en: Media Attachment Size
sv_SE: Storlek på mediebilagor

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Item Content
sv_SE: Menyvalets innehåll

en: Menu Item Height
sv_SE: Menyvalens höjd

en: Menu Item Icon
sv_SE: Menyvalets ikon

en: Menu Item Width
sv_SE: Menyvalens bredd

en: Menu Items
sv_SE: Menyval

en: Menu Mini Cart
sv_SE: Minivarukorg i meny

en: Merge
sv_SE: Sammanfoga

en: Merge on Desktop Only
sv_SE: Sammanfoga endast på stationär dator

en: Merge with Content
sv_SE: Sammanfoga med innehåll

en: Merge with Secondary Navigation
sv_SE: Sammanfoga med sekundär navigering

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile Header
sv_SE: Sidhuvud mobil

en: Mobile Menu Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt för mobilmeny

en: Mobile Menu Label
sv_SE: Etikett för mobilmeny

en: Mobile header font size
sv_SE: Textstorlek för sidhuvud på mobil

en: Mobile only
sv_SE: Endast mobil

en: Module activated.
sv_SE: Modul aktiverad.

en: Module deactivated.
sv_SE: Modul inaktiverad.

[ctx: Module name]
en: Backgrounds
sv_SE: Bakgrunder

[ctx: Module name]
en: Blog
sv_SE: Blogg

[ctx: Module name]
en: Copyright
sv_SE: Upphovsrätt

[ctx: Module name]
en: Core
sv_SE: Kärna

[ctx: Module name]
en: GeneratePress Site
sv_SE: GeneratePress webbplats

[ctx: Module name]
en: Hooks
sv_SE: Åtgärds-hook

[ctx: Module name]
en: Page Header
sv_SE: Sidans sidhuvud

[ctx: Module name]
en: Secondary Navigation
sv_SE: Sekundär navigering

[ctx: Module name]
en: Spacing
sv_SE: Mellanrum

en: Modules
sv_SE: Moduler

en: More %s controls:
sv_SE: Fler %s-kontroller:

en: Navigation Alignment
sv_SE: Navigationsjustering

en: Navigation Background
sv_SE: Navigationsbakgrund

en: Navigation Background Current
sv_SE: Navigationsbakgrund för nuvarande

en: Navigation Background Hover
sv_SE: Navigationsbakgrund vid hovring

en: Navigation Colors
sv_SE: Navigationsfärger

en: Navigation Location
sv_SE: Navigationsplats

en: Navigation Logo
sv_SE: Navigationslogga

en: Navigation Logo Placement
sv_SE: Placering av navigationslogga

en: Navigation Search
sv_SE: Navigationssökning

en: Navigation Text
sv_SE: Navigeringstext

en: Navigation Text Current
sv_SE: Navigeringstext för nuvarande

en: Navigation Text Hover
sv_SE: Navigationstext vid hovring

en: Navigation Width
sv_SE: Navigationsbredd

en: New Element
sv_SE: Nytt element

en: New URL
sv_SE: Ny URL

en: Next page of posts
sv_SE: Nästa sida med inlägg

en: Next post
sv_SE: Nästa inlägg

en: No Background Image
sv_SE: Ingen bakgrundsbild

en: No Comments
sv_SE: Inga kommentarer

en: No Merge
sv_SE: Ingen sammanfogning

en: No Navigation
sv_SE: Ingen navigering

en: No Repeat
sv_SE: Ingen upprepning

en: No Search Results
sv_SE: Inga sökresultat

en: No Sidebars
sv_SE: Inga sidopaneler

en: No comments text
sv_SE: Text för ”Inga kommentarer”

en: No featured image
sv_SE: Ingen utvald bild

en: No next post
sv_SE: Inget nästa inlägg

en: No previous post
sv_SE: Inget föregående inlägg

en: No sections added!
sv_SE: Inga sektioner tillagda!

en: No settings to import.
sv_SE: Inga inställningar att importera.

en: No sites found.
sv_SE: Inga webbplatser hittades.

en: No sites were found.
sv_SE: Inga webbplatser hittades.

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not receiving premium updates.
sv_SE: Tar inte emot premiumuppdateringar.

en: Not receiving updates
sv_SE: Uppdateringar tas ej emot

en: Not set
sv_SE: Inte inställt

en: Not yet rated
sv_SE: Inte betygsatt än

en: Number of Items
sv_SE: Antal artiklar

en: Off
sv_SE: Av

en: Offset Site Header Height
sv_SE: Förskjut sidhuvudets höjd på webbplatsen

en: Old URL
sv_SE: Gammal URL

en: On
sv_SE: På

en: Open Elements
sv_SE: Öppna element

en: Open Site Library
sv_SE: Öppna webbplatsbibliotek

en: Open tools for this module.
sv_SE: Öppna verktyg för denna modul.

en: Options exported
sv_SE: Alternativ exporterad

en: Options imported
sv_SE: Alternativ importerade

en: Options imported.
sv_SE: Alternativ importerade.

en: Other Theme Colors
sv_SE: Andra temafärger

en: Outside
sv_SE: Utsida

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Page Builder
sv_SE: Sidbyggare

en: Page Builder:
sv_SE: Sidbyggare:

en: Page Header
sv_SE: Sidans sidhuvud

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Paragraph margin
sv_SE: Stycke-marginal

en: Parallax Effect
sv_SE: Parallaxeffekt

en: Parent Element
sv_SE: Överordnat element

en: Parent Menu Items
sv_SE: Överordnade menyval

en: Photo of author
sv_SE: Foto av författare

en: Please activate the "Visual" tab in your main editor before transferring content.
sv_SE: Aktivera fliken ”Visuell” i din huvudredigerare innan du överför innehåll.

en: Please upload a file to import
sv_SE: Ladda upp en fil att importera

en: Please upload a valid .json file
sv_SE: Ladda upp en giltig .json-fil

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Plugins activated
sv_SE: Tillägg aktiverade

en: Plural comments text
sv_SE: Kommentarstext i plural

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Post Navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

[ctx: Post Type General Name]
en: Elements
sv_SE: Element

en: Post author name
sv_SE: Inläggsförfattarens namn

en: Post content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Post date
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Post excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Post meta
sv_SE: Metadata för inlägg

en: Post meta name
sv_SE: Namn för metadata för inlägg

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts with custom field
sv_SE: Inlägg med anpassat fält

en: Posts with term
sv_SE: Inlägg med term

en: Preview desktop
sv_SE: Förhandsgranska stationär dator

en: Preview mobile
sv_SE: Förhandsgranska mobil

en: Preview tablet
sv_SE: Förhandsgranska surfplatta

en: Previous page of posts
sv_SE: Föregående sida med inlägg

en: Previous post
sv_SE: Föregående inlägg

en: Price
sv_SE: Pris

en: Primary Button Colors
sv_SE: Primära knappfärger

en: Primary Navigation
sv_SE: Primär navigation

en: Primary Sub-Navigation
sv_SE: Primär undernavigation

en: Primary button colors can be set <a href="#">here</a>.
sv_SE: Primära knappfärger kan ställas in <a href="#">här</a>.

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Product Columns
sv_SE: Produktkolumner

en: Product Image Area Width
sv_SE: Bredd på området för produktbild

en: Product Tab Active
sv_SE: Produktflik aktiv

en: Product Tab Text
sv_SE: Text på ”Produktflik”

en: Product Tabs
sv_SE: Produktflikar

en: Product Title
sv_SE: Produktrubrik

en: Product Title Hover
sv_SE: Produktrubrik vid hovring

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Products Per Page
sv_SE: Produkter per sida

en: Published date before text
sv_SE: Publiceringsdatum före text

en: Rated %s out of 5
sv_SE: Betygsatt %s av 5

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Read more label
sv_SE: Etikett för ”Läs mer”

en: Receive beta updates
sv_SE: Ta emot beta uppdateringar

en: Receiving premium updates.
sv_SE: Tar emot premiumuppdateringar.

en: Receiving updates
sv_SE: Tar emot uppdateringar

en: Refresh Sites
sv_SE: Uppdatera webbplatser

en: Refresh sites
sv_SE: Uppdatera webbplatser

en: Regenerate CSS File
sv_SE: Regenerera CSS-fil

en: Related/Upsell Columns
sv_SE: Relaterade/Merförsäljning kolumner

en: Related/Upsell Product Titles
sv_SE: Produktrubriker för relaterad/merförsäljning

en: Related/upsell title font size
sv_SE: Typsnittsstorlek på rubrik för relaterat/merförsäljning

en: Reload Page
sv_SE: Ladda om sida

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Imported Site
sv_SE: Ta bort importerad webbplats

en: Remove Sections
sv_SE: Ta bort sektioner

en: Remove background image
sv_SE: Ta bort bakgrundsbild

en: Remove container condition
sv_SE: Ta bort behållarens villkor

en: Remove imported site
sv_SE: Ta bort importerad webbplats

en: Remove unnecessary distractions like sidebars, footer widgets and sticky menus.
sv_SE: Ta bort onödiga distraktioner som sidopaneler, sidfots-widgetar och klistrade menyer.

en: Removing imported content
sv_SE: Tar bort importerat innehåll

en: Repeat
sv_SE: Upprepa

en: Repeat x
sv_SE: Upprepa i x-led

en: Repeat y
sv_SE: Upprepa i y-led

en: Replace with updated date
sv_SE: Ersätt med uppdateringsdatum

en: Requires GP Premium %s.
sv_SE: Kräver GP Premium %s.

en: Requires GeneratePress %s.
sv_SE: Kräver GeneratePress %s.

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Reset Settings
sv_SE: Återställ inställningar

en: Reset your customizer settings.
sv_SE: Återställ dina inställningar för anpassaren.

en: Restoring CSS
sv_SE: Återställer CSS

en: Restoring content
sv_SE: Återställer innehåll

en: Restoring site options
sv_SE: Återställer webbplatsalternativ

en: Restoring theme options
sv_SE: Återställer temalternativ

en: Restoring widgets
sv_SE: Återställer widgetar

en: Retina Logo
sv_SE: Retina-logga

en: Right
sv_SE: Höger

en: Right Sidebar
sv_SE: Höger sidopanel

en: Right Sidebar Width
sv_SE: Bredd höger sidopanel

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Sale Sticker Background
sv_SE: Rea-märkets bakgrund

en: Sale Sticker Text
sv_SE: Text på ”Rea-märke”

en: Sale flash over image
sv_SE: Rea-erbjudande över bild

en: Save
sv_SE: Spara

en: Scripts/Styles
sv_SE: Skript/stilar

en: Search Element
sv_SE: Sök element

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: Secondary Menu
sv_SE: Sekundär meny

en: Secondary Menu Items
sv_SE: Sekundära menyalternativ

en: Secondary Nav
sv_SE: Sekundär navigering

en: Secondary Navigation
sv_SE: Sekundär navigation

en: Secondary Sub-Navigation
sv_SE: Sekundär undernavigation

en: Section
sv_SE: Sektion

en: Section Background
sv_SE: Sektionens bakgrund

en: Section Label
sv_SE: Sektionsetikett

en: Sections
sv_SE: Sektioner

en: Security check failed.
sv_SE: Säkerhetskontroll misslyckades.

en: Select Units
sv_SE: Välj enheter

en: Separating Space
sv_SE: Separerar mellanrum

en: Set Overlay Defaults
sv_SE: Ställ in överläggs-standard

en: Set a custom copyright message in your footer.
sv_SE: Ange ett anpassat upphovsrättsmeddelande i din sidfot.

en: Set as Section Background
sv_SE: Ställ in som sektionsbakgrund

en: Set background image
sv_SE: Ställ in bakgrundsbild

en: Set background images for various HTML elements.
sv_SE: Ställ in bakgrundsbilder för olika HTML-element.

en: Set blog options like infinite scroll, masonry layouts and more.
sv_SE: Ställ in bloggalternativ som oändlig rullning, mosaiklayouter och mer.

en: Set the padding and overall spacing of your theme elements.
sv_SE: Ställ in padding och det övergripande avståndet mellan dina temaelement.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings imported.
sv_SE: Inställningar importerade.

en: Settings reset.
sv_SE: Inställningar återställs.

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningar sparade.

en: Shop
sv_SE: Butik

en: Shop Product Titles
sv_SE: Butikens produktrubriker

en: Shopping Bag
sv_SE: Shoppingkasse

en: Shopping Basket
sv_SE: Varukorg

en: Shopping Cart
sv_SE: Varukorg

[ctx: Short name for meta box]
en: Sidebar
sv_SE: Sidopanel

en: Shortcodes are allowed.
sv_SE: Kortkoder är tillåtna.

en: Show this Element to all languages.
sv_SE: Visa detta element till alla språk.

en: Side
sv_SE: Sida

en: Sidebar
sv_SE: Sidopanel

en: Sidebar / Content
sv_SE: Sidopanel/innehåll

en: Sidebar / Content / Sidebar
sv_SE: Sidopanel/innehåll/sidopanel

en: Sidebar / Sidebar / Content
sv_SE: Sidopanel/sidopanel/innehåll

en: Sidebar Layout
sv_SE: Sidopanelens layout

en: Sidebar Widgets
sv_SE: Widgetar i sidopanel

en: Sidebars
sv_SE: Sidopaneler

en: Single
sv_SE: Enkel

en: Single Content Title (H1)
sv_SE: Enskild innehållsrubrik (H1)

en: Single Product
sv_SE: En produkt

en: Single post
sv_SE: Enskilt inlägg

en: Singular comments text
sv_SE: Kommentarstext i singular

en: Site Footer
sv_SE: Webbplatsens sidfot

en: Site Header
sv_SE: Webbplatsens sidhuvud

en: Site Library
sv_SE: Webbplatsbibliotek

en: Site Logo
sv_SE: Webbplatsens logga

en: Site Tagline
sv_SE: Webbplatsens slogan

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsrubrik

en: Size (Auto)
sv_SE: Storlek (auto)

en: Skip
sv_SE: Hoppa över

en: Slide
sv_SE: Bildspel

en: Slider Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg för bildspel

en: Small
sv_SE: Liten

en: Smooth scroll
sv_SE: Mjuk rullning

en: Source
sv_SE: Källa

en: Space between
sv_SE: Avstånd mellan

en: Spacing
sv_SE: Avstånd

en: Star Ratings
sv_SE: Stjärnbetyg

en: Static
sv_SE: Statisk

en: Sticky
sv_SE: Klistrat

en: Sticky + Static
sv_SE: Klistrad + statisk

en: Sticky Navigation
sv_SE: Klistrad navigering

en: Sticky Navigation Logo
sv_SE: Klistrad navigationslogga

en: Sticky Panel Cart
sv_SE: Klistrad varukorgspanel

en: Style
sv_SE: Stil

en: Sub-Menu Background
sv_SE: Undermenyns bakgrund

en: Sub-Menu Background Current
sv_SE: Bakgrund för ”Nuvarande” undermeny

en: Sub-Menu Background Hover
sv_SE: Undermenyns bakgrund vid hovring

en: Sub-Menu Item Height
sv_SE: Undermenyvalens höjd

en: Sub-Menu Text
sv_SE: Undermenyns text

en: Sub-Menu Text Current
sv_SE: Text för ”Nuvarande” undermeny

en: Sub-Menu Text Hover
sv_SE: Undermenyns text vid hovring

en: Sub-Menu Width
sv_SE: Bredd på undermeny

en: System Fonts
sv_SE: Systemtypsnitt

en: Tablet
sv_SE: Läsplatta

en: Tag name
sv_SE: Etikettnamn

en: Tagline
sv_SE: Slogan

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Template Tags
sv_SE: Malletiketter

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Term archives
sv_SE: Termarkiv

en: Term description
sv_SE: Termbeskrivning

en: Term name
sv_SE: Termnamn

en: Terms
sv_SE: Termer

en: Text Alignment
sv_SE: Textjustering

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Current
sv_SE: Text för nuvarande

en: Text Hover
sv_SE: Texthovring

en: Text transform
sv_SE: Textomvandling

en: The author of the current post.
sv_SE: Författaren av det nuvarande inlägget.

en: The content separator controls the space between the featured image, title, content and entry meta.
sv_SE: Innehållsavgränsaren kontrollerar utrymmet mellan den utvalda bilden, rubriken, innehållet och inläggsmeta.

en: The content title of the current post/taxonomy.
sv_SE: Innehållsrubriken av det nuvarande inlägget/taxonomi.

en: The entire collection of GeneratePress premium modules.
sv_SE: Hela samlingen av GeneratePress premium-moduler.

en: The published date of the current post.
sv_SE: Publiceringsdatum för nuvarande inlägg.

en: The terms attached to the chosen taxonomy (category, post_tag, product_cat).
sv_SE: Termer bifogade till den valda taxonomin (kategori, post_tag, product_cat).

en: Theme options restored.
sv_SE: Temalternativ återställda.

en: These plugins are already installed.
sv_SE: Dessa tillägg är redan installerade.

en: These plugins can be installed automatically.
sv_SE: Dessa tillägg kan installeras automatiskt.

en: These plugins need to be installed manually.
sv_SE: Dessa tillägg måste installeras manuellt.

en: This Element will replace your site footer area that holds your copyright message. It will not replace footer widgets if they exist.
sv_SE: Detta element kommer att ersätta ditt sidfotområde som innehåller ditt upphovsrättsmeddelande. Det ersätter inte sidfotens widgetar om det finns.

en: This action can not be undone, are you sure?
sv_SE: Denna åtgärd kan inte ångras. Är du säker?

en: This appears to be an invalid license key for %s.
sv_SE: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel för %s.

en: This appears to be an invalid license key for GP Premium.
sv_SE: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel för GP Premium.

en: This can overwrite existing settings and cannot be undone.
sv_SE: Detta kan skriva över befintliga inställningar och kan inte ångras.

en: This element needs a location set within the Display Rules tab in order to display.
sv_SE: Detta element behöver en plats inställd på fliken för visningsregler för att kunna visas.

en: This is a placeholder for your content.
sv_SE: Detta är en platshållare för ditt innehåll.

en: This is a placeholder for your description.
sv_SE: Detta är en platshållare för din beskrivning.

en: This module has been deprecated. Deactivating it will remove it from this list.
sv_SE: Denna modul har tagits ur bruk. Vid inaktivering kommer den att tas bort från denna lista.

en: This module has been deprecated. Please consider using our GenerateBlocks plugin instead.
sv_SE: Denna modul har tagits ur bruk. Överväg att använda vårt tillägg GenerateBlocks istället.

en: This module has been deprecated. Please use Elements instead.
sv_SE: Denna modul har tagits ur bruk. Använd element istället.

en: This module has been deprecated. Switch to our dynamic typography system in Customize > General instead.
sv_SE: Denna modul har tagits ur bruk. Byt till vårt dynamiska typografisystem i Anpassa > Allmänt istället.

en: This process makes changes to your database. If you have existing data, be sure to create a backup as a precaution.
sv_SE: Denna process gör ändringar i din databas. Om du har befintliga data, se till att skapa en säkerhetskopia som en försiktighetsåtgärd.

en: This process makes changes to your website. If it contains important data, we suggest backing it up before proceeding.
sv_SE: Denna process gör ändringar på din webbplats. Om den innehåller viktiga data föreslår vi att du säkerhetskopierar den innan du fortsätter.

en: This process restores your previous options, widgets and active plugins. It will also remove your imported content and CSS.
sv_SE: Denna process återställer dina föregående alternativ, widgetar och aktiva tillägg. Det tar också bort ditt importerade innehåll och CSS.

en: This site is using Elementor which means you will want to replace the imported image URLs.
sv_SE: Denna webbplats använder Elementor vilket innebär att du behöver ersätta de importerade bild-URL:erna.

en: This site uses the following plugins.
sv_SE: Denna webbplats använder följande tillägg.

en: This will delete all of your customizer settings. It cannot be undone.
sv_SE: Detta kommer ta bort alla dina anpassningsinställningar. Det kan inte ångras.

en: This will delete all settings for this module. It cannot be undone.
sv_SE: Detta kommer ta bort alla inställningar för denna modul. Det kan inte ångras.

en: This will design your overlay by changing options in the Customizer for you. Once saved, this can not be undone.
sv_SE: Detta kommer att designa ditt överlägg genom att ändra alternativ i anpassaren åt dig. När detta en gång är sparat kan detta inte göras ogjort och kan inte senare ångras.

en: This will import the options from the Customizer.
sv_SE: Detta importerar alternativen från anpassaren.

en: This will install and activate needed plugins, import demo content, and import site options.
sv_SE: Detta kommer att installera och aktivera nödvändiga tillägg, importera demo-innehåll och importera webbplatsalternativ.

en: This will remove the current sidebar widgets for the selected sidebar. Your layout must have a sidebar set for this Element to show.
sv_SE: Detta kommer ta bort nuvarande widgetar i sidopanelen för den valda sidopanelen. Din layout måste ha en sidopanel för att detta element ska visas.

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: To disable it, find WP_DEBUG in your wp-config.php file and set it to false like the below.
sv_SE: För att inaktivera den, hitta WP_DEBUG i din wp-config.php-fil och ställ in den på falsk som nedan.

en: To take full advantage of Block Elements, we suggest using our GenerateBlocks plugin.
sv_SE: För att dra full nytta av Block Elements föreslår vi att du använder vårt tillägg GenerateBlocks.

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Top Bar
sv_SE: Topplist

en: Top Bar Padding
sv_SE: Topplistens padding

en: Top Padding
sv_SE: Padding toppen

en: Transition
sv_SE: Övergång

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: Type
sv_SE: Typ

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: Un-link values
sv_SE: Avlänka värden

en: Unable to execute PHP as %s is defined.
sv_SE: Kan inte att utföra PHP som %s är definierad.

en: Update Element
sv_SE: Uppdatera element

en: Update now.
sv_SE: Uppdatera nu.

en: Updated date
sv_SE: Uppdateringsdatum

en: Updated date before text
sv_SE: Uppdateringsdatum före text

en: Updates
sv_SE: Uppdateringar

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload %s
sv_SE: Ladda upp %s

en: Use % in place of the number of comments
sv_SE: Använd % i stället för antalet kommentarer

en: Use Navigation as Header
sv_SE: Använd navigering som sidhuvud

en: Use Sections
sv_SE: Använd sektioner

en: Use button to load more posts
sv_SE: Använd knapp att ladda fler inlägg

en: Use fallback image
sv_SE: Använd reservbild

en: Use infinite scroll
sv_SE: Använd oändlig rullning

en: Use the background color as a background overlay.
sv_SE: Använd bakgrundsfärgen som en bakgrundsöverläggning.

en: Use theme more link
sv_SE: Använd temats länk för ”Mer”

en: User meta
sv_SE: Användarmeta

en: Users
sv_SE: Användare

en: Variants
sv_SE: Varianter

en: Vertical Alignment
sv_SE: Vertikal justering

en: View Site
sv_SE: Visa webbplats

en: View all posts by %s
sv_SE: Visa alla inlägg av %s

en: View your shopping cart
sv_SE: Visa din varukorg

en: Visual
sv_SE: Visuellt

en: Warning: This will delete your settings and can not be undone.
sv_SE: Varning: Det här tar bort dina inställningar och kan inte ångras.

en: We will attempt to serve exact image sizes based on your width/height settings. If that is not possible, we will resize your images using CSS. Learn more about featured image sizing %s.
sv_SE: Vi kommer att försöka tillhandahålla exakta bildstorlekar baserat på dina bredd/höjdinställningar. Om detta inte är möjligt kommer vi att ändra storlek på dina bilder med CSS. Lär dig mer om utvalda bildstorlekar %s.

en: Why?
sv_SE: Varför?

en: Widget Padding
sv_SE: Padding för widget

en: Widget Title
sv_SE: Widget-rubrik

en: Widget Titles
sv_SE: Widget-rubriker

en: Widgets
sv_SE: Widgetar

en: Width
sv_SE: Bredd

[ctx: Width]
en: Contained
sv_SE: Innesluten

[ctx: Width]
en: Contained (no padding)
sv_SE: Innesluten (ingen padding)

en: WooCommerce - Account
sv_SE: WooCommerce – Konto

en: WooCommerce - Cart
sv_SE: WooCommerce – Varukorg

en: WooCommerce - Checkout
sv_SE: WooCommerce – Kassa

en: WooCommerce - Global
sv_SE: WooCommerce – Global

en: WooCommerce - Product
sv_SE: WooCommerce – Produkt

en: WooCommerce - Shop
sv_SE: WooCommerce – Butik

en: WooCommerce not activated.
sv_SE: WooCommerce inte aktiverad.

en: WordPress debug mode is currently enabled. With this, any errors from third-party plugins might affect the import process.
sv_SE: WordPress felsökningsläge är för närvarande aktiverat. Med detta kan eventuella fel från tillägg från tredje part påverka importprocessen.

en: Your license is not active for this URL.
sv_SE: Din licens är inte aktiv för denna URL.

en: Your license key expired on %s.
sv_SE: Din licens löper ut %s.

en: Your license key has been disabled.
sv_SE: Din licensnyckel har inaktiverats.

en: Your license key has reached its activation limit.
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns.

en: bold
sv_SE: fet

en: capitalize
sv_SE: ledande versaler

en: here
sv_SE: här

en: inherit
sv_SE: ärv

[ctx: label]
en: Default next and previous buttons
sv_SE: Standardknappar för nästa och föregående

[ctx: label]
en: Full footer 1
sv_SE: Hel sidfot 1

[ctx: label]
en: Full footer 2
sv_SE: Hel sidfot 2

[ctx: label]
en: Landscape layout
sv_SE: Liggande layout

[ctx: label]
en: Layout with offset content
sv_SE: Layout med förskjutet innehåll

[ctx: label]
en: Rounded buttons with icon
sv_SE: Rundade knappar med ikon

[ctx: label]
en: Stacked with avatar
sv_SE: Staplad med profilbild

[ctx: label]
en: Two columns with arrows
sv_SE: Två kolumner med pilar

[ctx: label]
en: Two columns with background overlays
sv_SE: 2 kolumner med bakgrundöverlägg

[ctx: label]
en: Two columns with featured image
sv_SE: Två kolumner med utvald bild

en: left top, x% y%, xpos ypos (px)
sv_SE: vänster topp, x% y%, xpos ypos (px)

en: lowercase
sv_SE: gemener

[ctx: more on post title]
en: More on %s
sv_SE: Mer på %s

en: none
sv_SE: ingen

en: out of 5
sv_SE: av 5

en: uppercase
sv_SE: versaler
